Töötoad

Eesti Pulmas on võimalik kätt proovida kõladega kudumisel

 

Eesti Pulmas on võimalik kätt proovida kõladega kudumisel!

Kolm TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili üliõpilast näitavad kõigile huvilistele, kuidas kõladega kududa. Kõladega kudumine on üks vanimaid tekstiiltehnikaid. Vanimad Eestist kõladega kootud esemekatked on leitud Saaremaalt ja Valgamaalt.

Kõladega kootud pind moodustub linase koelõngaga ühendatud villaste lõimelõngade ridadest, mis on kõlade abil keerdu aetud.

Vanasti sidusid mehed vöö mitu korda ümber keha kas pükstele või vammusele, pikk-kuuele või kasukale. Samuti kasutati kõlavöid sõbade äärekaunistustena.

Tänapäeval võib kõlavöid kasutada väga laialt: käekotisangadena, riiete alläärtekaunistustena jne.

 

 

Fotol on näha kõlapookasid sõba äärekaunistustena.

 

 

 

väikeaksessuaaride valmistamise õpituba

 

Kõikidele huvilistele on avatud meeleolukas väikeaksessuaaride valmistamise õpituba, kus saab oma käega endale või lähedasele kauni ja meelepärase kingituse meisterdada. Kordumatuid käevõrusid ja värvikaid võtmehoidjad looma on oodatud kõik suured ja väikesed nahatöö huvilised, kelle põnevaid ideid aitavad kohapeal teostada nahatöömeistrid Kristel ja Kaari.

 

 

   

 

 

 

Võromaal Misso kandis asuv Mauri põliskodude küla pakub ainsana Eestis puitpressiga külmpress meetodil tehtud mahedat kanepiõli

 

Kanep on Eestis sajandeid kasutusel olnud kultuurtaim, millest saadi nii kiudu nöörideks kui seemneid toiduvalmistamiseks. Kanepiõli on suurepäraseks küllastumata rasvhapete, valgu ning vitamiinide allikaks.

Eesti Pulma laadal on kõigil huvilistel võimalik ka ise proovida õli pressimist - astudes päeva jooksul meie telki, saab proovida lausa terve pudelitäie omapressitud õli väntamist ning kuulda õli kasulikest omadustest. Samuti on võimalik osta puitpressiga valminud kanepiõli ning teisi Mauri küla mahetooteid.Täpsemalt kanepiõlist ja teisi meie tooteid: http://minutervis.ee/et/tooted/kanepitooted-%C3%B5lid/puidust-pressiga-k%C3%BClmpressitud-v%C3%A4rske-kanepiseemne%C3%B5li-100-ml